Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
28. 10. 2021 08:36

Chrápanie a nádcha

Zobraziť odpoveď: Silvia

Dobrý deň, Malá 15 mesiacov, 3 tyzdnova nádcha, zo začiatku veľké sopliky, teraz už menej, posledný týždeň berie Pamycon, ale bez zmeny.....v noci hrozné chrápanie, až sa na to sama budí a plače....zvlhčujem prostredie a robím vyplachy morskou vodou, ale nič nepomáha....lekárka ma do pondelka dovolenku, neviem co s ňou dovtedy robiť....ďakujem vopred za odpoveď

28. 10. 2021 08:36

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, pamycon by měl zabrat, pokud byla rýma zelená, měl by se brát týden, pak vysadit. Pokud leží na polštáři z peří, dejte ho pryč a nahraďte polštářem s dutým vláknem. Mořskou vodou můžete prostříkavat dlouhodobě - izotonickým roztokem, zvlhčete vzduch dále, zvyšte jí pod hlavou, je třeba jí odsát alespoň 1-2x za den odsávačkou na vysavač, dodejte jí dostatek tekutin, popř. můžete dát sinupret. Pokud by byla dušná, musela byste s ní eventuelně na pohotovost. Kdyby rýma trvala dále, bylo by vhodné ji nechat vyšetřit na ORL.

Späť

Slovník pojmov

Kalibrácia

V snímacej podložke je senzor, ktorý zachytí aj tie najjemnejšie pohyby bábätka. Jeho životnosť je dva roky, potom citlivosť klesá. Preto je po uplynutí tohto času nutné kúpiť k monitoru dychu novú podložku. Stará sa nedá nijako „kalibrovať“ a jej používanie tým bezpečne predĺžiť.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac