Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
12. 12. 2021 12:14

čierna stolica

Zobraziť odpoveď: Zlatica

Dobrý den dcérka mala v stredu večer čiernu stolicu. Neberie žiadne lieky ani neviem o tom o že by zjedla niečo čo by jej takto sfarbili stolicu. Stolica nebola ani riedka. Pre istotu som ju otestovala testom na okultné krvácanie a bola negatívna. Hned na druhý den som kontaktovala pediatričku ktorá mi povedala že mám dávat probiotiká a sledovat ju. Dcérka má sedem rokov, pitný režim má dostatočný aj pohybu má dost. Na nič sa nestažuje že by ju bolelo, nemá teploty. Od leta je ale poblednutá, menej papá ked som to v lete riešila s pediatričkou spravila jej odbery a všetky boli v poriadku tak mi povedala že to je normálne že detom niekedy nechutí. No ale tá čierna stolica ma vystrašila. V piatok večer mala zase čiernu stolicu takú trošku redšiu zase som ju otestovala a opet bola negatívna na krv no a dnes mala hustú stolicu polovica bola čierna a polovica normálnej hnedej farby opet som ju otestovala a opet negatívna na krv. Naozaj už neviem čo mám robit. Probiotiká jej dávam úplne som jej pre istotu vysadila mlieko. Ešte dodám že stolica nepríjemne kyslo zapáchala

12. 12. 2021 12:14

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, pokud je stolice opravdu černá, ne jen hodně tmavě hnědá, i když Vám vychází domácí testy na okultní krvácení negativní, bylo by vhodné ukázat ji pediatrovi a poslat vzorek přímo na vyšetření do laboratoře. Pokud nejí žádné borůvky, špenát, popř. preparáty, kde by bylo obsažené železo, tak stolice by černá být neměla. Může značit krvácení v horní části traktu. Je třeba toto vyloučit. Popř. by bylo vhodné i zopakovat krevní odběry u pediatra.

Späť

Slovník pojmov

Falošný poplach

Falošný poplach nastane, keď monitor spustí alarm, ale bábätko normálne dýcha. K tomu dochádza v prípade, keď sa pohyb telíčka dieťaťa neprenesie na snímaciu podložku.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac