Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
11. 12. 2021 08:11

Kasel

Zobraziť odpoveď: Lenka

Dobrý deň, chcem sa opýtať, obidve dcéry kašľu ale niekoľko dní už kašľu vlhko,5 dní, dávala som im solmucol ale v éra som im nedala lebo mi došiel a muž prišiel z práce až večer a na večer som im už nechcela dať a začali kašlať riadne sucho až tak pisklavo. Ako mám ďalej pokračovať v liecbe

11. 12. 2021 08:11

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, změnila bych na něco na tlumení kašle - např. stoptussin, popř. pokud Vám začínají v noci hodně kašlat, přidat dithiaden na noc + zvlhčit vzduch, hlavu výš při spaní.

Späť

Slovník pojmov

Syndróm náhleho úmrtia dojčaťa

Termínom syndróm náhleho úmrtia dojčaťa (sudden infant death syndrome – SIDS) označujú lekári prípady, keď bábätko náhle zomrie bez zjavných príčin. Obvykle v spánku prestane dýchať a udusí sa. Riziko hrozí aj zdravým deťom a aj napriek všetkej snahe pediatrov sú konkrétne príčiny SIDS stále neznáme.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac