Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
17. 10. 2021 12:12

Kefalhematom

Zobraziť odpoveď: Jana

Dobrý den, synček má 2,5 mesiaca a na hlavke kefalhematom; ktorý stvrdol. Vstrebe sa to ešte alebo mu to tak ostane? Prípadne čo robiť. Ďakujem za odpoved

17. 10. 2021 12:12

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, většinou se kefalhematom přeskupí a vstřebá, bohužel po této době, co jste Vy, je již méně pravděpodobné, že by se vstřebal. Záleží, jak je veliký, může jít pouze o "kosmetickou" vadu. Zkuste zkontaktovat ambulanci dětské chirurgie ohledně vyšetření popř. vyšetření dětským neurologem, ale na toto budete potřebovat žádanku od PLDD. Řeknou Vám více informací.

Späť

Slovník pojmov

Kalibrácia

V snímacej podložke je senzor, ktorý zachytí aj tie najjemnejšie pohyby bábätka. Jeho životnosť je dva roky, potom citlivosť klesá. Preto je po uplynutí tohto času nutné kúpiť k monitoru dychu novú podložku. Stará sa nedá nijako „kalibrovať“ a jej používanie tým bezpečne predĺžiť.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac