Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
22. 09. 2021 22:57

Monitor dychu

Zobraziť odpoveď: Barbora

Dobrú deň. Chcela by som sa opýtať. Dnes začal hučať monitor dychu v postieľke, pokým tam spala malá, vyleteli sme s mojou mamou za ňou. Kým ja som vypla monitor, mama už brala malú na ruky. Videla som, že už vtedy sa nadychuje, hoci v postieľke vyzerala, že nedýcha. Hneď ju mama rozbalila zo zavinovačky. To už dýchala normálne, aj sa hýbala, bola hore. Mama hovorila, že mala nanodralé pery, ja som si to v tej rýchlosti nevšimla. Odvtedy normálne reaguje, aj papala z prsníkov, aj plakala, aj sme ju prebalovali, aj spinkala pri nás (stále ju strážime). Mám volať pohotovosť alebo ísť s ňou k pediatrovi? Malá má dnes 3tyzdne. Som z toho na prášky, bojím sa, aby sa to nezopakovalo. Zdravotné problémy zatiaľ doteraz nemala. Ďakujem.

22. 09. 2021 22:57

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, pokud nyní reaguje normálně - dle Vašeho popisu ano, na pohotovost s ní nemusíte, ale vzhledem k promodrání bych Vám doporučila ji nechat vyšetřit jejím pediatrem co nejdříve po domluvě s ním.

Späť

Slovník pojmov

Náhradná podložka

Ak vaše bábätko často spinká na dvoch miestach, odporúčame mať k monitoru dychu aj náhradnú podložku. Jednu necháte napevno v detskej postieľke a druhú napríklad u babičky, ktorá vnúča často stráži.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac