Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
30. 09. 2021 09:17

nepokojne dietatko

Zobraziť odpoveď: Lucia

Dobry den, syncek sa narodil predcasne v 35+3 tt, teraz ma 3 mesiace. Zrazu zacal stale vyplazovat jazycek a dost trepe rucickami aj nozickami a ukludni sa ked mu dam cumlik a niekedy ani to nepomoze. je to normalne spravanie dietatka? dakujem

30. 09. 2021 09:17

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Mohou ještě přetrvávat u něj novorozenecké reflexy, které by postupně do konce 3. měsíce korigovaného věku měly postupně vymizet, pokud by to přetrvávalo déle, určitě se o tom zmiňte na plánované prohlídce u pediatra.

Späť

Slovník pojmov

Opatrovateľka

Detská opatrovateľka je prístroj, ktorý rodičov upozorní na plač dieťaťa. Jedna jednotka je neďaleko detskej postieľky, druhú má rodič u seba v inej izbe. Keď napríklad začne dieťatko plakať, mamička alebo otecko to budú počuť na svojom prístroji. Existujú aj opatrovateľky s kamerou prenášajúcou okrem zvuku aj aktuálny obraz bábätka.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac