Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
18. 11. 2021 09:19

Nezadáno...

Zobraziť odpoveď: Nikola

Dobrý den, mam 3 mesačne bábätko a chcela by som sa opýtať ci je normálne ked si bábätko pyta papať každé dve hodiny sme na umelom mliecku a skúšali sme uz bebu comfort stoho mliečka dosť zvracal potom sme skúsila beba ÁR stoho mliečka ho zapieklo potom nám dr. Poradila aby som mu dala 50ml beba comfort a 50ml Beba ár ale nepomohlo ďalej sme vyskúšali sunar stoho ho tiez zapieklo ďalšie mliecko ktoré sme vyskúšali bolo kendamil stoho mliečka dosť grckal a začal si pýtať papať každé dve hodiny ďalej sme vyskúšali nutrilon ÁR stoho ho tiez zapieklo a teraz papame francelait a stoho tiez dosť grcka a pyta si papať každé dve hodiny a ja uz neviem co mu mam dať. Vopred ďakujem za odpoved

18. 11. 2021 09:19

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, zkusila bych se vrátit k Beba AR, popř. můžete zkusit nutrilon, ale opět ho to může více stavět. Bylo by dobré po změně mléka vydržet alespoň týden na něm, než byste měnila dále. A pokud možno neměnit mléko moc často. Vzhledem k tomu, že po něm dost zvrací, může mít pak hlad už po 2 hodinách. Po mléku ho nechte dostatečně odříhnout a záleží také jaké dáváte dávky mléka. Je lepší mu dávat dávku např. i menší, ale každé 3 hod., i v noci, než vyšší dávku a méněkrát za den.

Späť

Slovník pojmov

Zdravotnícka pomôcka

Do tejto kategórie patrí mnoho rôznych výrobkov, ktoré sa používajú v zdravotníctve od náplastí až po prístroj na magnetickú rezonanciu. Pomôcky musia spĺňať pravidlá stanovené v smernici Európskej rady 93/42 EHS. 

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac