Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
15. 11. 2021 08:11

Obvod hlavičky

Zobraziť odpoveď: Lenka

Dobry den, moja dcera sa narodila s obvodom hlavicky 31cm ( 3070kg, 49cm) za 3 tyzdne jej narastla o 1cm. Boli sme odoslany k neurologovi kvoli podozreniu na mikrocefaliu. Myslite si, ze ked sa narodila a takym malym obvodom hlavicky je velka pravdepodobnost ze bude chora? V porodnici robili usg mozgu a vsetko bolo v poriadku.

15. 11. 2021 08:11

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, může mít i dispozičně menší hlavičku(pokud Vy nebo Váš manžel/druh máte menší hlavu, může mít i dcera), nemusí jít nutně o mikrocefalii spojenou s horším vývojem mozku. Odeslali Vás k neurologovi, aby byla dcera sledovaná, problém by mohl být, pokud by hlava nerostla vůbec.

Späť

Slovník pojmov

Falošný poplach

Falošný poplach nastane, keď monitor spustí alarm, ale bábätko normálne dýcha. K tomu dochádza v prípade, keď sa pohyb telíčka dieťaťa neprenesie na snímaciu podložku.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac