Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
06. 11. 2021 13:50

Ospalost..

Zobraziť odpoveď: Jana

Dobry den dcerka mala v oktobri dva rocky..od nedele mala zvysenu horucku. V utorok sme boli u dr. mala zvysene crp..nasadil antibiotika..horucka pomaly klesa drzi sa tak max okolo 37 stupnov..dcerka inak velmi zive dietatko zacala byt velmi ospala..aj pomenej papa..zrejme aj bolest hrdielka..vcera sme boli aj na pohotovosti..mne sa zda ze uz to trva dlho..takto ju zatial ziadny virus neskolil..

06. 11. 2021 13:50

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, je možné, že má k bakteriální infekci i virozu, na kterou bohužel pak antibiotika nezaberou. Zkuste vydržet, dodejte jí dostatek tekutin, nechte jí odpočívat, může pít po lžičkách šalvěj, čaj, pokud si nechá dát, tak jí můžete dát priessnitz. obklad na krk, do nosu mořskou vodu, event. pokud má hustou rýmu, tak i např. na noc to podpořit nasivinem nebo olynthem, apod. A nos odsajte odsávačkou na vysavač nejlépe. Event. pokud by to přetrvávalo, zvažte testování na Covid přes PCR test - ale to budete muset přes žádanku přes PLDD - pokud to je na Slovensku stejné jako v ČR.

Späť

Slovník pojmov

Monitor dychu

Monitor dychu je prístroj, ktorý v spánku stráži dych bábätka aby ste si mohli vy odpočinúť a načerpať energiu počas spánku. Ak dieťatko prestane v spánku dýchať, monitor dychu spustí poplach. Privolaný rodič potom dieťaťu včas poskytne prvú pomoc.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac