Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
12. 10. 2021 09:49

Riedka stolica

Zobraziť odpoveď: Katarína Gyömbérová

Dobrý deň. Môj syn (2 a pol r.) Ma už týždeň riedku stolicu 1x denne. Vcera mal za 3 hodiny 3x stolicu odvtedy nič. Bol teraz chorý berie stoptussin a kaloba kvapky. Je bez teploty ani negrcka. Neplace len ta stolica sa mi nepáči. Dieťaťa mal 1x hustú stolicu každý deň. No teraz už týždeň ma riedku. Nechcem hneď utekať k doktorke lebo tam je plno chorých detí teraz. Môže to mať z liekov? Je pravda ze ako bol chorý tak menej papá a viac pije . Ďakujem

12. 10. 2021 09:49

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, záleží jak moc jí, pokud nechce nic moc jíst, může mít stolici řidší. Zkuste ještě nějaký den vydržet, můžete podat probiotika, vysaďte nyní alespoň na 2-3 dny mléčné výrobky, dejte mu banán, vařenou rýži, vařenou mrkev, brambor, atd., - spíše dietnější stravu. Pokud by se jeho stav ohledně stolic nezlepšil, nebo by byly četnější, popř. by se objevil hlen, krev, navštivte Vašeho pediatra.

Späť

Slovník pojmov

Opatrovateľka

Detská opatrovateľka je prístroj, ktorý rodičov upozorní na plač dieťaťa. Jedna jednotka je neďaleko detskej postieľky, druhú má rodič u seba v inej izbe. Keď napríklad začne dieťatko plakať, mamička alebo otecko to budú počuť na svojom prístroji. Existujú aj opatrovateľky s kamerou prenášajúcou okrem zvuku aj aktuálny obraz bábätka.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac