Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
15. 12. 2021 22:34

Šúchanie očí

Zobraziť odpoveď: Iva

Dobrý deň, prosím vás, môj drobec (3,5 roka) si už tretí deň, šúcha a strká palce do očí. Dnes už mal jedno trošku červené a chvíľkami zaslzené. Má aj troška soplíky, nasadila som mu sirup od Weiss a veľa tekutín. Napadlo ma či by to nemohol byť aj vedľajší účinok Triamcinolonu (dávame na pipík) mali sme užívať 2 mesiace, teraz už len raz denne. Čo si o tom myslíte? Ako postupovať? Ďakujem pekne.

15. 12. 2021 22:34

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, může mít počínající zánět spojivek, zvlášť pokud má rýmu a přenáší si to do očí. Zkuste oči proplachovat ophthalmoseptonexem popř. occuflashem až 5x denně, pokud by do 3 dnů nedošlo ke zlepšení, nebo by se objevila žlutá až zelená sekrece, bylo by vhodné to alespoň prokonzultovat s pediatrem, zda nebudete potřebovat poté antibiotické kapky do očí.

Späť

Slovník pojmov

Zdravotnícka pomôcka

Do tejto kategórie patrí mnoho rôznych výrobkov, ktoré sa používajú v zdravotníctve od náplastí až po prístroj na magnetickú rezonanciu. Pomôcky musia spĺňať pravidlá stanovené v smernici Európskej rady 93/42 EHS. 

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac