Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
08. 11. 2021 22:43

Text

Zobraziť odpoveď: Dagmara drevenakova

Moj syn ma bolest hlavy uz dlhy cas cez 2 roky tabletky mu nepomahaju zijeme v gb ale poslali ho len k detskemu lekarovi ale na ziadne ine vysetrenie okrem bolest hlavy ma aj bolest oci a zvracia

08. 11. 2021 22:43

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, může jít o migrenu, ale i o cokoli jiného. Měl by být vyšetřen minimálně očním lékařem včetně vyšetření očního pozadí a neurologem, který dále zváží dle svého uvážení, zda je potřeba magnetická rezonance mozku(která je šetrnější než CT mozku a např. některé nádory jsou lépe vidět na MR). Tím neříkám, že má Váš syn nádor, ale měl by být určitě vyšetřen viz výše.

Späť

Slovník pojmov

Falošný poplach

Falošný poplach nastane, keď monitor spustí alarm, ale bábätko normálne dýcha. K tomu dochádza v prípade, keď sa pohyb telíčka dieťaťa neprenesie na snímaciu podložku.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac