Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
15. 11. 2021 10:51

Zelene hlieny a kašeľ

Zobraziť odpoveď: Eliska Harmatova

Dobrý deň p.dr. Skálová, Chcela by som.sa Vás opýtať na radu ohľadne môjho 2ročného syna. V októbri nastúpil do jaslí, ale je viac doma ako v jasliach. Pár dní po nástupe ochorel, a dá sa povedať, že ešte doteraz nie je fit, už 6.týždeň ho trápia zelené sople a posledný týždeň aj kašle Boli sme.2x u lekára, ten mu vzal krv a povedal že v krvi nič nie je, hrdielko bolo trocha červené ale nič sme na to nedostali. Predpísal mu inhalačný prístroj s NaCl roztokom, ale syn sa toho bojí Neviem si dať rady, skúšame asi 4.deň sirup Prospan ale veĺké zmeny nevidím. Synček kašle v noci a ráno, zrejme tie hlieny. Vedeli by ste mi nejako poradiť. Budem Vám vďačná za každú radu a odborný názor. S pozdravom Eliška

15. 11. 2021 10:51

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, bohužel nyní je spousta viroz, které se dětem neustále vrací. Zkuste mu prostříknout nos mořskou vodou, po chvíli odsát odsávačkou na vysavač, poté dát nosní kapky - popř. na zelenou rýmu si nechat PLDD napsat pamycon kapky do nosu, zvlhčit vzduch, při spaní hlavu výš, na kašel můžete dát na noc 1/2 dithiadenu(je na recept - musí napsat PLDD), popř. přes den dejte spíše stoptussin ( na tlumení kašle). Nedávejte mukolytika, protože takto malé děti se v tom poté spíše začnou "topit", protože nejsou schopny ty hleny odkašlat a spíše to potom vyzvrací.

Späť

Slovník pojmov

Výroba Nanny

Monitor dychu Nanny vyrábame v Českej republike a celý proces je pod prísnym dohľadom. Z hygienických dôvodov sú priestory na výrobu monitorov dychu oddelené od ostatnej výroby. Pozrite si video a sami sa presvedčte, ako naša továreň vyzerá.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac