Falošný poplach

F

Falošný poplach nastane, keď monitor spustí alarm, ale bábätko normálne dýcha. K tomu dochádza v prípade, keď sa pohyb telíčka dieťaťa neprenesie na snímaciu podložku.

Táto situácia môže nastať u detí do troch mesiacov, ktoré majú ešte veľmi nízku hmotnosť a zároveň sa v spánku nehýbu. V takom prípade nedávajte podložku pod matrac, ale priamo pod prestieradlo. Tým zaistíte dobrý prenos pohybov dieťatka. Až sa bábätko začne v spánku hýbať, podložku vráťte späť pod matrac.

Zlý kontakt môže hroziť, ak má dieťa na odporúčanie lekára spať s vyvýšenou hlavičkou. Podložte nielen matrac, ale aj rošt alebo zadné nohy postieľky. Tým zaistíte dobrý kontakt matraca s podložkou.

Treťou možnosťou je, že je matrac priškripnutý medzi stenami postieľky a mierne sa „vznáša“. Medzi podložkou, ktorá leží na rošte, a matracom tak vznikne medzera. Pohyby sa preto neprenášajú.

Keď monitor dychu zaznamená, že dieťa nedýcha, spustí alarm. Pokiaľ má bábätko len spánkové apnoe alebo ALTE príhodu, často ho hlasitý zvuk prebudí a „pripomenie“ mu, že sa má nadýchnuť. Keď prídete k postieľke, dieťatko už dýcha a zdá sa, že je všetko v poriadku. Na prvý pohľad to teda môže vyzerať ako falošný poplach, ale išlo o skutočný poplach.

M

Monitor dychu

Monitor dychu je prístroj, ktorý v spánku stráži dych bábätka aby ste si mohli vy odpočinúť a načerp...

Čítať viac