Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
03. 11. 2021 13:46

Dcera

Zobraziť odpoveď: Miroslav Ondrejmiska

Dobry den mam otazku dcera 15 mesiacov vcera zacala kaslat taky hlienovy kasel dnes ho uz vykasliava taky mojry kasel hlienovy a trosku chrapci inak je cula vez horucky

03. 11. 2021 13:46

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, pokud nemá horečky, tak zvlhčete vzduch, hlavu při spaní výš, nastříkejte do nosu mořskou vodu, odsajte nos odsávačkou na vysavač, pokud bude rýma hustá, můžete přidat např. nasivin do nosu, dostatek tekutin, na kašel u takto malých dětí nic, max. stoptussin, popř. dětské bylinkové čaje. Pokud by se přidaly horečky, nebo by se kašel horšil, navštivte svého pediatra.

Späť

Slovník pojmov

Zdravotné indikácie

Monitor dychu je vhodný pre všetky bábätká, pretože zákernosť syndrómu náhleho úmrtia dojčaťa (SIDS) spočíva v tom, že nečakane postihuje aj zdravé deti.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac