Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
16. 11. 2021 19:10

Laryngitída

Zobraziť odpoveď: Aneta

Dobrý večer chcela by som poprosiť o radu. Syn 8r/27kg má laryngitídu a pani dr.mu predpísala Medrol nevybrala som ho,lebo mám doma,len som zabudla ako ho mám dávkovať. Pani dr.mi neodpisuje Mohli by ste mi prosím poradiť,ďakujem Aneta

16. 11. 2021 19:10

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, bohužel Vám nejsem schopna napsat dávkování medrolu, protože u nás v ČR používáme na laryngitidu jiný typ léku - buď dithiaden - což by Váš syn mohl mít 1 tbl. p.o. na noc, v případě potřeby až 2xdenně. Popř. pokud je výrazný záchvat kašle, tak se u nás dává rectodelt což je kortikoid v čípku 1 čípek p.r. 100 mg. Popř. fortecortin 4 mg - 1 tbl. 1x denně.

Späť

Slovník pojmov

Falošný poplach

Falošný poplach nastane, keď monitor spustí alarm, ale bábätko normálne dýcha. K tomu dochádza v prípade, keď sa pohyb telíčka dieťaťa neprenesie na snímaciu podložku.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac