Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
16. 11. 2021 19:10

Laryngitída

Zobraziť odpoveď: Aneta

Dobrý večer chcela by som poprosiť o radu. Syn 8r/27kg má laryngitídu a pani dr.mu predpísala Medrol nevybrala som ho,lebo mám doma,len som zabudla ako ho mám dávkovať. Pani dr.mi neodpisuje Mohli by ste mi prosím poradiť,ďakujem Aneta

16. 11. 2021 19:10

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, bohužel Vám nejsem schopna napsat dávkování medrolu, protože u nás v ČR používáme na laryngitidu jiný typ léku - buď dithiaden - což by Váš syn mohl mít 1 tbl. p.o. na noc, v případě potřeby až 2xdenně. Popř. pokud je výrazný záchvat kašle, tak se u nás dává rectodelt což je kortikoid v čípku 1 čípek p.r. 100 mg. Popř. fortecortin 4 mg - 1 tbl. 1x denně.

Späť

Slovník pojmov

Batérie

Batérie dostanete spolu s Nanny v balíčku a obvykle ich nemusíte meniť, pretože vydržia naozaj dlho. Keby však prístroj po čase signalizoval, že sú vybité, kúpte klasické alkalické ceruzkové batérie. Nabíjacie batérie nie sú do Nanny vhodné.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac