Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
22. 09. 2021 10:06

monitor dychu

Zobraziť odpoveď: Stanislava Fabisová

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, do koľkých mesiacov odporúčate používať monitor dychu. Lekárka mi odporučila pre moje 7-mesačné dieťatko už nepoužívať. Keďže maličká sa už pohybuje po postieľke aj v spánku hore-dole, častokrát dôjde k falošnému alarmu. Ďakujem za odpoveď. Pekný deň prajem.

22. 09. 2021 10:06

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Monitor se obecně doporučuje používat až do 1 roku věku. Já osobně bych Vám doporučila, pokud je dcera zdravá, narozená v termínu, resp. pokud byla donošená(porod v 38.-40.týdnu), nemá žádná přidružená onemocnění a tím, že píšete, že je hodně pohyblivá, tak v podstatě postupně přestat používat již nyní z hlediska toho, že Vám z podložky stejně odleze popř. se odvalí a monitor poté alarmuje, ale jen proto, že dcera se na monitoru nenachází. Ale záleží to na Vás.

Späť

Slovník pojmov

Zdravotné indikácie

Monitor dychu je vhodný pre všetky bábätká, pretože zákernosť syndrómu náhleho úmrtia dojčaťa (SIDS) spočíva v tom, že nečakane postihuje aj zdravé deti.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac