Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
09. 12. 2021 06:18

Nepokojný spánok

Zobraziť odpoveď: Kristína Deščíková

Dobrý deň. Môj 6-mesačný syn už mesiac a pól kope nohami,hýbe neustále rukami a hlavou počas noci. Má zatvorené oči a trvá to skoro celú noc. Cez deň problém nie je. K ránu sa začína budiť s plačom. Častokrát v noci na upokojenie odmieta kojenie. Mám pocit, že sme skúšali všetko. Ďasná nemá červené, stolica ok, máme svoj režim, ktorý sme nemenili.Cez deň spi 3 spánky (cca 3hodiny dokopy). Nepomáha zavinúť, skúšali sme znížiť, pridať teplotu v izbe, zaspí u kojenia alebo skáčem na lopte, cez deň 1x-2x prechádzka, inak sa iba doma hráme málokedy nás niekto navštívi, že by mu ruch mohol vadiť,.. Je toto dôvod na navštíviť pediatra? Ďakujem Vám za vašu odpoveď.

09. 12. 2021 06:18

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, může jít i o to, že ve spánku zpracovává mozek nově naučené věci, pokud se naučil nyní nějakou novou dovednost - např. přetočení z bříška na záda, nebo přetočení ze zad na bříško - může mít ve spánku motorický neklid. Popř. pokud jste začala s novými příkrmy. Popř.může mít i noční děsy. Pokud by přetrvávalo dále, zkontaktujte pediatra.

Späť

Slovník pojmov

Monitor dychu

Monitor dychu je prístroj, ktorý v spánku stráži dych bábätka aby ste si mohli vy odpočinúť a načerpať energiu počas spánku. Ak dieťatko prestane v spánku dýchať, monitor dychu spustí poplach. Privolaný rodič potom dieťaťu včas poskytne prvú pomoc.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac