Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
09. 12. 2021 06:18

Nepokojný spánok

Zobraziť odpoveď: Kristína Deščíková

Dobrý deň. Môj 6-mesačný syn už mesiac a pól kope nohami,hýbe neustále rukami a hlavou počas noci. Má zatvorené oči a trvá to skoro celú noc. Cez deň problém nie je. K ránu sa začína budiť s plačom. Častokrát v noci na upokojenie odmieta kojenie. Mám pocit, že sme skúšali všetko. Ďasná nemá červené, stolica ok, máme svoj režim, ktorý sme nemenili.Cez deň spi 3 spánky (cca 3hodiny dokopy). Nepomáha zavinúť, skúšali sme znížiť, pridať teplotu v izbe, zaspí u kojenia alebo skáčem na lopte, cez deň 1x-2x prechádzka, inak sa iba doma hráme málokedy nás niekto navštívi, že by mu ruch mohol vadiť,.. Je toto dôvod na navštíviť pediatra? Ďakujem Vám za vašu odpoveď.

09. 12. 2021 06:18

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, může jít i o to, že ve spánku zpracovává mozek nově naučené věci, pokud se naučil nyní nějakou novou dovednost - např. přetočení z bříška na záda, nebo přetočení ze zad na bříško - může mít ve spánku motorický neklid. Popř. pokud jste začala s novými příkrmy. Popř.může mít i noční děsy. Pokud by přetrvávalo dále, zkontaktujte pediatra.

Späť

Slovník pojmov

Opatrovateľka

Detská opatrovateľka je prístroj, ktorý rodičov upozorní na plač dieťaťa. Jedna jednotka je neďaleko detskej postieľky, druhú má rodič u seba v inej izbe. Keď napríklad začne dieťatko plakať, mamička alebo otecko to budú počuť na svojom prístroji. Existujú aj opatrovateľky s kamerou prenášajúcou okrem zvuku aj aktuálny obraz bábätka.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac