Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
20. 11. 2021 17:36

Očkovanie deti

Zobraziť odpoveď: Lulu Ľudmila Seewald

Dobrý deň,chcem sa spýtať,mám 13rocnu dcéru a 17 ročného syna ktorý má problém s vysokým tlakom ,žijem v Rakúsku a potrebujem ich dať očkovať ,viete mi poradiť aká vakcínu by bola naj..... ďakujem veľmi pekne za info.

20. 11. 2021 17:36

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, jestli myslíte vakcínu proti Covidu, tak nevím, jak je to v Rakousku, ale u nás v ČR je schváleno zatím jen očkování vakcínou Comirnaty= Pfizer - a je to schválené pro děti od 12ti let. Od 18ti let se mohou očkovat vakcínou Comirnaty =Pfizer, Moderna, Astrazeneca, nebo vakcínou od firmy Janssen.

Späť

Slovník pojmov

ALTE príhoda

Ešte pred tým, než bábätko zomrie na syndróm náhleho úmrtia dojčiat (SIDS), nastáva u neho takzvaná ALTE príhoda. Dieťatko nedýcha, je bledé, silne sa potí a pripomína handrovú bábiku. Počas ALTE príhody môžete dieťa včasnou pomocou zachrániť.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac