Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
14. 12. 2021 09:27

Tlačenie

Zobraziť odpoveď: Mária

Dobrý deň, chcem sa opýtať na Vás názor. Naše bábätko ma 2,5 mesiaca a nad ránom po papani síce zaspinka ale po nejakej pol hodinke začne zo spánku tlačiť, niekedy tlačí až tak, že pri tom kričí, niekedy tlačí az sa pogrcka, niekedy ho naťahuje, kašle a všetko vygrcka. Po papani ho vždy dávam odgrgnut, väčšinou si aj odgrcne hned po papani. To tlačenie zo spánku sa deje vždy niekoľko hodín v kuse, samozrejme ked uz kričí vezmem si ho k sebe. Ked nekrici nechám ho tak, či nahodou este nezaspinka. Väčšinou sa po tych dvoch hodinach zobudí, a to ja už počujem ze je hore tak ideme znovu papat. Keď už až kričal, veľakrát sme použili rektalnu rúrku, no preventivne som mu zacala dávať sab simplex kvôli kolikam, ktore maval vecer. Prosím vás je to normálne spravanie bábätka? Ďakujem

14. 12. 2021 09:27

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, u některých dětí k tomu může docházet. Zkuste přidat ještě probiotika, zvednout ho a nechat řádně odříhnout. Je možné, pokud během noci méně odříhává, že se nahromadí více vzduchu, a proto má nad ránem koliky výraznější.

Späť

Slovník pojmov

Náhradná podložka

Ak vaše bábätko často spinká na dvoch miestach, odporúčame mať k monitoru dychu aj náhradnú podložku. Jednu necháte napevno v detskej postieľke a druhú napríklad u babičky, ktorá vnúča často stráži.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac