Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
17. 12. 2021 13:06

Vylučovanie stolice

Zobraziť odpoveď: Anna

Dobrý deň, chcem sa opýtať či je normálne, že mi ročný synček kaká niekoľko krát za deň v malých množstvách. Nieje to hnačka - klasická stolica. Neskôr ma s toho neutále zaparený začervenaný zadoček a je to pre neho strašne bolestivé. Skúšala som vymeniť plienky aj vlhčené aj tak sa to dialo. Už som s toho zúfalá ako mi plače pri prebaľovaní. Naša pediatriçka mi na to dala krém cez telefón. Tak uvidíme či zaberie e zaujíma ma odpoveď na prvú otázku. Akoto že kaká tak často a tak málo - doslova bobek a pol hodiny keď prebalíme znova pučí. Prosím poraďte mi. Ďakujem.

17. 12. 2021 13:06

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, je možné, že trpí zácpou, zkuste přidat více tekutin, aby neměl tak tvrdou stolici, popř. přidat kompot např. švestky. Popř. byste mu mohla podat lactulosu, která zároveň stolici změkčí. Kaká častěji, ale málo - a pokud má stolici hodně tvrdou, je to pro něj hodně bolestivé, může to začít mírně zadržovat.

Späť

Slovník pojmov

Výroba Nanny

Monitor dychu Nanny vyrábame v Českej republike a celý proces je pod prísnym dohľadom. Z hygienických dôvodov sú priestory na výrobu monitorov dychu oddelené od ostatnej výroby. Pozrite si video a sami sa presvedčte, ako naša továreň vyzerá.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac