Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
14. 12. 2021 14:41

Červené vyrazky

Zobraziť odpoveď: Romana

Dobrý deň, poprosím Vás o radu.mala ma 2 roky a po tele sa jej vychádzali červené vyrážky .najpr ich mala na tváričke a postupne cele telo.ma aj silný kašeľ suchý , niekedy zvýšenú teplotu a tečie jej z nosa.boli sme u lekára no ten vravel, že je to alergia na lieky no mne sa to nezdá nakoľko sa to zhoršilo .môžu to byt osipky?

14. 12. 2021 14:41

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, pokud jste braly antibiotika, může to být reakce na antibiotika, ale může to být i jakákoli viroza. Neštovice většinou jsou i v hlavě a mohou být i na sliznicích a dochází u nich i k výsevu puchýřků, které se postupně zakalí a prasknou a začnou zasychat. Zároveň je na těle vyrážka v různé formě - zakalené puchýřky, strupy, jen drobné červené tečky v úrovni kůže, ale i větší červené flíčky nad úrovní kůže - to vše najednou.

Späť

Slovník pojmov

Batérie

Batérie dostanete spolu s Nanny v balíčku a obvykle ich nemusíte meniť, pretože vydržia naozaj dlho. Keby však prístroj po čase signalizoval, že sú vybité, kúpte klasické alkalické ceruzkové batérie. Nabíjacie batérie nie sú do Nanny vhodné.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac