Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
14. 12. 2021 14:41

Červené vyrazky

Zobraziť odpoveď: Romana

Dobrý deň, poprosím Vás o radu.mala ma 2 roky a po tele sa jej vychádzali červené vyrážky .najpr ich mala na tváričke a postupne cele telo.ma aj silný kašeľ suchý , niekedy zvýšenú teplotu a tečie jej z nosa.boli sme u lekára no ten vravel, že je to alergia na lieky no mne sa to nezdá nakoľko sa to zhoršilo .môžu to byt osipky?

14. 12. 2021 14:41

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, pokud jste braly antibiotika, může to být reakce na antibiotika, ale může to být i jakákoli viroza. Neštovice většinou jsou i v hlavě a mohou být i na sliznicích a dochází u nich i k výsevu puchýřků, které se postupně zakalí a prasknou a začnou zasychat. Zároveň je na těle vyrážka v různé formě - zakalené puchýřky, strupy, jen drobné červené tečky v úrovni kůže, ale i větší červené flíčky nad úrovní kůže - to vše najednou.

Späť

Slovník pojmov

Kalibrácia

V snímacej podložke je senzor, ktorý zachytí aj tie najjemnejšie pohyby bábätka. Jeho životnosť je dva roky, potom citlivosť klesá. Preto je po uplynutí tohto času nutné kúpiť k monitoru dychu novú podložku. Stará sa nedá nijako „kalibrovať“ a jej používanie tým bezpečne predĺžiť.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac