Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
15. 12. 2021 13:08

4 mesacne dieta

Zobraziť odpoveď: Martina

Dobry den.Mojmu syncekovi idu zubky,slinta,ohryza si paaticky je mrzuty.Bol doposial taky maly nespavec.No posledny tyzden stale zíva,vydrzi po spanku hodinu hore.Stale sa mu chce spat a vidim na nom unavu.Je len kojeny.Prosim vas cim moze byt zapricinena unava pocas dna?moze byt aj z prerezavania zubkov?dakujem

15. 12. 2021 13:08

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, při prořezávání zoubků může být více unavený, zvlášť pokud v noci hůře spí a je častěji vzhůru. Nicméně může mít i virozu, pokud jste byli v kontaktu s Covidem, mohl by mít i Covid, ale nemusí samozřejmě, bylo by vhodné, aby ho prohlídl pediatr.

Späť

Slovník pojmov

Kalibrácia

V snímacej podložke je senzor, ktorý zachytí aj tie najjemnejšie pohyby bábätka. Jeho životnosť je dva roky, potom citlivosť klesá. Preto je po uplynutí tohto času nutné kúpiť k monitoru dychu novú podložku. Stará sa nedá nijako „kalibrovať“ a jej používanie tým bezpečne predĺžiť.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac