Nechajte si poradiť

Lekárka radí

Pokiaľ si nie ste istí s čímkoľvek v starostlivosti o bábätko, poraďte sa s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Pošlite vašu otázku a radu lekárky tu za niekoľko dní zverejníme.

Rýchlu odpoveď na vašu otázku môžete skúsiť nájsť v už zodpovedaných otázkach.

Radi vám pomôžeme. Na druhú stranu váš pediater pozná dieťa najlepšie a naše rady nemôžu nahradiť komplexnú lekársku starostlivosť. Ak je situácia naliehavá, kontaktujte vášho lekára alebo priamo linku 155.

Vložte dotaz
15. 12. 2021 13:08

4 mesacne dieta

Zobraziť odpoveď: Martina

Dobry den.Mojmu syncekovi idu zubky,slinta,ohryza si paaticky je mrzuty.Bol doposial taky maly nespavec.No posledny tyzden stale zíva,vydrzi po spanku hodinu hore.Stale sa mu chce spat a vidim na nom unavu.Je len kojeny.Prosim vas cim moze byt zapricinena unava pocas dna?moze byt aj z prerezavania zubkov?dakujem

15. 12. 2021 13:08

Zodpovedá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, při prořezávání zoubků může být více unavený, zvlášť pokud v noci hůře spí a je častěji vzhůru. Nicméně může mít i virozu, pokud jste byli v kontaktu s Covidem, mohl by mít i Covid, ale nemusí samozřejmě, bylo by vhodné, aby ho prohlídl pediatr.

Späť

Slovník pojmov

Opatrovateľka

Detská opatrovateľka je prístroj, ktorý rodičov upozorní na plač dieťaťa. Jedna jednotka je neďaleko detskej postieľky, druhú má rodič u seba v inej izbe. Keď napríklad začne dieťatko plakať, mamička alebo otecko to budú počuť na svojom prístroji. Existujú aj opatrovateľky s kamerou prenášajúcou okrem zvuku aj aktuálny obraz bábätka.

Viac

Kurzy prvej pomoci

Viac